Możliwość komentowania Skarby Danii została wyłączona

Czy Wielka Brytania to ładny kraj?

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam raczej wielu interesujących atrakcji, a sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

Comments are closed.